O mnie

Cześć, nazywam się Marcin Kowalski, jestem fotografem ślubnym z Łodzi. Tworzę unikatowe reportaże ślubne dla par w ich najważniejszym momencie rozpoczęcia wspólnego życia. Ludzie dają mi motywację, inspirują mnie. Praca z młodymi to największa przyjemność dla fotografa. Swoją przygodę rozpoczynałem od analogowych aparatów takich firm jak Smena, Zenith, później Kodak i Olympus. Był to sprzęt, w którym materiał światłoczuły stanowiła klisza. Zdjęć można było zrobić mniej, a każde ujęcie musiało być idealnie dopracowane przed naciśnięciem spustu migawki. Do dziś wracam do tej metody uwieczniania obrazów. Jednak tylko hobbystycznie. Na śluby zabieram ze sobą aparaty i osprzęt firmy Nikon. Zawsze mam ze sobą nadmiar sprzętu, żeby nie stresować się ewentualną awarią. Uwielbiam pracować pod presją czasu, kiedy muszę znaleźć się we właściwym czasie i miejscu bo tylko w ten sposób mogę uchwycić spontaniczne reakcje i emocje, a co za tym idzie, uzyskać zamierzony efekt na zdjęciach i w całym reportażu ślubnym.

Fotograf ślubny Łódź – jakie jest moje podejście do fotografii

Nie uważam, że można dzielić ludzi na fotogenicznych i niefotogenicznych. W każdym z nas drzemie potencjał, który trzeba znaleźć, uchwycić i pokazać. Jako fotograf ślubny robię wszystko, żeby pokazać pary z jak najlepszej strony. Wszystkie moje pary to ludzie tacy jak ja czy Wy. To kochający się ludzie, którzy postanowili wziąć ślub. Nie zatrudniam do sesji profesjonalnych modeli, nie korzystam z tzw. sesji ślubnych stylizowanych. Najważniejsze dla mnie jest, żeby zdjęcia, które oddaję ukazywały Was jak najlepiej, jednocześnie przekazując naturalne piękno i emocje. Podczas ślubu i wesela staram się być niewidoczny, żeby nie burzyć atmosfery, nie ingerować w ciąg zdarzeń i peszyć pary młodej i gości. Oczywiście jeśli jest taka potrzeba to chętnie pomagam, podpowiadam i doradzam. Zapraszam do współpracy ze mną!

Fotograf ślubny Łódź – porozmawiajmy, poznajmy się

Jeśli podczas poszukiwań fotografa na ślub trafiliście na mnie i rozważacie moją osobę na to miejsce to na pewno macie wiele pytań. Najlepsze zawsze jest spotkanie z kawą lub herbatą w tle, gdzie omówimy wszystkie aspekty uroczystości. Chętnie posłucham o Waszych przemyśleniach, planach i sugestiach. Dzięki mojemu doświadczeniu na pewno wiele mogę Wam podpowiedzieć. Zaproponuję Wam sesję narzeczeńską, żebyście mogli poczuć swobodę przed obiektywem. Po takim spotkaniu, podczas właściwej ceremonii będziemy już oswojeni ze sobą jak dobrzy znajomi. Nie będziecie skrepowani moją obecnością. Moja praca polega na współpracy z Wami. To klucz do wspaniałego reportażu, który po latach będzie nadal oddawał atmosferę tego dnia i wszystkie towarzyszące Wam emocje. Fotografia to moja pasja i z tą pasją chcę zrobić dla Was reportaż ślubny.